Milan Tadić

Členem správní rady

Milan Tadič se stal členem správní rady v únoru 2022.

Milan Tadič se stal členem správní rady v únoru 2022.

Svou profesionální kariéru zahájil v roce 1986 jako majetkově – právní zástupce v Chorvatském fondu důchodového pojištění. K Podravce d.d. se přidal v roce 2001, kdy začal pracovat na pozici specialisty majetkově – právního oddělení, odkud byl následně povýšen na ředitele tohoto oddělení. V roce 2003 začal navíc fungovat i jako poradce správní rady Podravky d.d. pro mezinárodní trh. Později převzal funkci výkonného ředitele pro klíčové mezinárodní zákazníky. V roce 2005 byl opět povýšen na pozici výkonného ředitele pro centrální Evropu.

V roce 2009 opouští Podravku d.d. a stává se výkonným ředitelem pro nové trhy a později přijímá funkci výkonného ředitele ve společnosti Rovinj Tobacco Factory.

Jeho návrat k Podravce d.d. proběhl v roce 2014, kdy mu byla nabídnuta pozice výkonného ředitele pro jihovýchodní Evropu. V roce 2015 byl povýšen na pozici seniorského víceprezidenta pro region Adria a o rok později se stal členem správní rady společnosti Žito Group. V roce 2018 byl již prokurátorem této společnosti. Od roku 2021 působil jako ředitel regionu Adria.

Vystudoval právnickou fakultu univerzity v Osijeku a také absolvoval základní manažerské a administrativní vzdělání na ekonomické fakultě Záhřebské univerzity. V průběhu své kariéry se nadále vzdělával v oblasti managementu a obchodu a navštívil nespočet kurzů na tato témata.

Předseda a členové správní rady mají na starosti různá odvětví v rámci společnosti a věnují se důležitým a specifickým úkolům v souladu s platnými předpisy společnosti.