Marko Đerek

Člen správní rady

Členem správní rady byl jmenován v červenci 2017

Svou profesionální kariéru zahájil v roce 1995 jako výzkumný pracovník ve Výzkumném ústavu v Plivě, kde pracoval do roku 2003. V letech 1997 až 2002 byl členem původního projektového týmu pro funkční návrh budovy nového výzkumného střediska v Záhřebu. V roce 2003 se stal manažerem výzkumného ústavu v Plivě. Od roku 2004 řídil různé rozvojové projekty ve Výzkumném ústavu v Plivě a v roce 2006 přešel do Globálního oddělení pro rozvoj podnikání společnosti Pliva, jako správce firemních produktů. V roce 2007 se ve společnosti Pliva stal manažerem podpory trhu.

V roce 2009 přešel z Plivy do společnosti Chorvatská pošta, jako výkonný ředitel pro obchod. V roce 2011 odešel do společnosti GlaxoSmithKline jako manažer pro rozvoj obchodu v oblasti Jihovýchodní Evropy. V roce 2013 převzal pozici manažera prodeje a nemocničního obchodního manažera pro jihovýchodní Evropu ve společnosti Pliva / TEVA, kde pracoval do roku 2017.


Absolvoval v roce 1995 na Fakultě chemického inženýrství a technologie na Záhřebské univerzitě. V roce 2004 získal titul MA z přírodních věd a chemie na Fakultě chemického inženýrství a technologie na Záhřebské univerzitě. Získal také titul MBA (Master of Business Administration) na Erasmu – v Rotterdamské škole managementu v Rotterdamu.

Během své kariéry zdokonalil své manažerské schopnosti na mnoha řídících a vědeckých programech a programu Acceleration Pool v Plivě.

Zodpovědnost:

- řízení prodeje a distribuce na všech trzích oblasti obchodu s potravinami,
- řízení operačního marketingu a koordinace realizace marketingového rozpočtu v souladu s rozpočty schválenými pro obchodní programy,
- řízení nákupu a distribučního indexu podle distribučních kanálů, v koordinaci s obchodními programy,
- správa vztahů s mezinárodními obchodními řetězci, s nimiž skupina Podravka podniká na více než jednom trhu.