Podravka slaví 70 let!

V letošním roce slaví značka Podravka 70 let od vzniku svého názvu, kdy ji takto v roce 1947 pojmenovali zakladatelé společnosti, bratři Wolfové.

Celá historie společnosti Podravka začala již v roce 1934 v chorvatské Koprivnici, zpočátku však jen se zpracováním a prodejem ovoce. Od té doby však uplynula řada let a v současnosti je společnost Podravka jednou z předních potravinářských společností ve střední, východní a jihovýchodní Evropě, působící ve více než 50 zemích světa, na 5 kontinentech.

Produkty společnosti Podravka pravidelně získávají prestižní ocenění Superior Taste Award  za svou kvalitu a chuť. Kromě potravin patří mezi obory podnikání společnosti Podravka například také farmaka a dětská výživa.

Od konkurenčních společností se Podravka liší především schopností porozumět potřebám spotřebitelů, vysokou kvalitou výrobků, pracovních postupů a svými jedinečnými a silnými značkami.

Ve stejném roce slaví společnost Podravka také výročí 20 let působení na českém trhu, na kterém v roce 2002 koupila společnost Lagris, a. s. Na českém trhu proto nyní působí pod obchodním názvem Podravka – Lagris, a.s.